Mladší žáci na turnaji v Lipníku nad Bečvou

16.08.2015 11:24

V rámci přípravy na nadcházející sezonu se naše družstvo mladších žáků představilo na silně obsazeném turnaji v Lipníku nad Bečvou.

Turnaje se celkem zúčastnilo 10 týmů  Olomouckého ,Moravskoslezského a Zlínského kraje. Hrálo se ve dvou pětičlených skupinách a poté následovaly skupiny o celkové pořadí. Našim cílem bylo hlavně neskončit poslední.

FC AJAX Bezměrov: Spartak Lipník nad Bečvou 0:2 video1  video 2

sestava: Zdeňka Jordová- Matěj Strašák, Tereza Dostálová- Pavel Opluštil, Theo Fekar, Aleš Vejtasa- Kristýna Zachová, Michal Kroupa

Petra Večerková, Patrik Strážnický, Marián Novák, Jakub Komárek, Hana Baštincová, David Ondráček

Zápasu předcházelo několik nepříjemností, které absolutně zhatili nějakou klidnou předzápasvou přípravu. Nejprve zaspal Pavel a tak jsem dorazil z půlhodinovým zpožděním. Jelikož nám chyběl brankář, tak musela jít do branky Zdena. Ta však údajně měla ústřel krční páteře. Ke všemu se zpozdili rozhodčí a tak se začalo s 15 minutovým zpožděním. Naši hráči přistoupili k zápasu velmi laxně a tak podle toho zápas vypadal. Aleš s Terkou měli ještě půlnoc a tak byli brzo vystřídáni. Přesto se valil jeden útok domácích za druhým. Naši hráči si nepřihráli, byli pomalí a nedůrazní. Zklamali prakticky všichni.Bylo jen otázkou času, kdy se soupeř prosadí. Náš útok neexistoval a za celý zápas jsme nevystřelili na branku. Soupeř nás potrestal jen dvěma brankami.

FC AJAX BEZMĚROV: FC VSETÍN "A" 0:7 video

sestava: Zdeňka Jordová- Matěj Strašák, Tereza Dostálová- David Ondráček, Theo Fekar, Aleš Vejtasa - Kristýna Zachová, Michal Kroupa

Petra Večerková, Patrik Strážnický, Marián Novák, Jakub Komárek, Hana Baštincová, Pavel Opluštil

Druhý zápas nás čekal jeden z hlavních favoritů. Vsetín nás převyšoval prakticky ve všem. Navíc rozhodčí po Theově faulu odpískal proti nám penaltu a pak rozjel brankostroj. Do otevřené obrany jsme měli i my pár útočných akcí, ale Kikina ani Michal své sola neproměnili. Zdena v bráně se pohybovala velmi opatrně a z nechutí. Soupeři nám pohodlně nasázeli sedmigólový příděl.

FC AJAX BEZMĚROV: SOKOL ČECHOVICE 0:6

Sestava: David Ondráček- Zdeňka Jordová, Tereza Dostálová- Matěj Strašák, Theo Fekar, Aleš Vejtasa- Kristýna Zachová, Michal Kroupa

Petra Večerková, Marián Novák, David Novák, Patrik Strážnický, Hana Baštincová, Pavel Opluštil, Jakub Komárek

Asi nejhorší výkon jsme podali proti Čechovicím. Chodící fotbal na obou stranách a děravý náš brankář stačilo k jasnému vítězství soupeře. Ani časté střídání neprobralo většinu našich hráčů z hluboké letargie. Úplný chaos, špatné přihrívky a velmi laciné góly.

FC AJAX BEZMĚROV: SFK HOLEŠOV 0:6

SESTAVA: Theo FEKAR- Tereza Dostálová, Zdeňka Jordová,-Patrik Strážnický, Pavel Opluštil, David Ondráček- Kristýna Zachová, Aleš Vejtasa

Tereza Dostálová, David Novák, Marián Novák, Hana Baštincová, Petra Večerková, Jakub Komárek , Matěj Straš Michal Kroupa

V posledním utkání základní skupiny jsme nastoupili proti Holešovu. Ten také zatím nevyhrál, ale my jsme byli pro ně snadnou kořistí... Zdeně se sice zázračně uzdravil krk, ale do brány šel Theo. Vyzkoušel si to,ale ani on nezábránil dalšímu debaklu. Přitom v úvodu zápasu zazdil dvě tutovky Michal. Ve skupině jsme skončili poslední bez bodu se skorem 0:21. A čekal nás boj ve skupině o 7 až 10 místo

FC AJAX BEZMĚROV: FC VSETÍN B 2:0

BRANKY: ALEŠ VEJTASA , MICHAL KROUPA

SESTAVA Jakub Komárek- Matěj Strašák, Zdeňka Jordová,-Patrik Strážnický, Theo FEKAR, Pavel Opluštil, - Kristýna Zachová, Michal Kroupa

Tereza Dostálová,  Aleš Vejtasa, Petra Večerková, David Ondráček,

První zápas, kde jsme dodržovali stanovenou taktiku. I když měl soupeř více ze hry, tak jsme se zlepšeným pohybem dostávali i do několika šancí. Jednu z nich proměnil Aleš po Theově přihrávce. Pak jsme se ale o vedení museli strachovat. Soupeř nás hodně zatlačil, ale buď šla střely vedle, nebo nás zachránil nový brankář Kuba Komárek. Druhou pojišťovací branku pak ještě vstřelil Michal a mohli jsme se radovat z prvního vítězství na turnaji.

FC AJAX BEZMĚROV : SFK HOLEŠOV 0:2

Tereza Dostálová,  Marián Novák, Aleš Vejtasa, Petra Večerková, David Ondráček,  Hana Baštincová,

V odvetě  ze základní skupiny jsme chtěli pokračovat ve vítězném tažení. Zápas byl poměrně vyrovnaný, ale soupeř byl produktivnější. Naše šance opět zůstaly nevyužity Škoda byla především druhého vlastního gólu Zdeny.Holešov si touto výhrou pojistil sedmou příčku. Nás čekal poslední zápas o to abychom neskončili poslední.

FC AJAX BEZMĚROV: SOKOL HOŠŤÁLKOVÁ 3:1

branky: KRISTÝNA ZACHOVÁ, THEO FEKAR, MICHAL KROUPA

Vposledním zápase  nás čekal soupeř, který ještě nevyhrál. Hned z prvního našeho útoku vstřila gól Kikina  a proměnila konečně svou sedmou šanci na turnaji. Brzké vedení nás uklidnilo až moc. Po Zdenině  hrubce soupeř pohodlně vyrovnal. Naše převaha však byla veliká. Naštěstí jsme ji tentokrát vyjádřili i gólově. Nejprve tečovanou ranou prostřelil brankáře Theo a v závěru přidal svůj druhý gól Michal.
Tímto vítězstvím jsme se mohli dostat na 8. místo. Ale to by nesměl Holešov překvapivě prohrát z Béčkem Vsetína. Tento výsledek nás  srazil až na 9. místo. Přesto turnaj  přinesl trenérům mnoho poznatků, které uplatní v nové sezóně.

konečné pořadí:

1. FC Vsetín  A                13